Casa Da Hiraguchi Villa
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Da Hiraguchi Villa Rio das Ostras med 1 sovrum, som ligger inom 3 km från Praça da Baleia, erbjuder rundvandringar. Villan med 1 badrum, som har plats för 4 gäster, erbjuder filmkvällar.
Praça do Artesão ligger cirka 13 minuter till fots från denna villa, och Lagoa do Iriri finns ungefär 10 minuters bilresa bort.
Boendet inkluderar ett badrum med en separat toalett och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också till ditt förfogande.
Gästerna kan laga sina egna måltider i ett komplett kök och använda sig av matplats. Det finns också kylskåp, ugn och köksredskap i köket. Gästerna kan äta middag på restaurangen Carmesim Restaurante, som ligger mindre än 500 meter bort. Cykeluthyrning erbjuds i Casa Da Hiraguchi Villa. Området är också populärt för grästennis.
- Lokala sevärdheter
- Praia do Bosque1,2 km
- Ostras River4 km
- Senac800 m
- Of the beach Turtles1,6 km
- Dignus Est1 km
- Culture House Dr. Bento Costa Jr1,6 km
- Tartarugas Beach650 m
- Costa Azul3,1 km
- Cenec2,1 km
- CEI1,3 km
- Flygplatser
- Macae Flygplats34 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Grill faciliteter
- Tennis
Service
- Biluthyrning
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Sittgrupp
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
- Barnpassning/barnomsorg
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Casa Da Hiraguchi Villa?
Ett komplett kök finns på Casa Da Hiraguchi Villa. - ❓
Tillåter Casa Da Hiraguchi Villa husdjur?
Casa Da Hiraguchi Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Da Hiraguchi Villa?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Casa Da Hiraguchi Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna villa?
Gästerna i denna villa kan enkelt nå Praça da Baleia och Praça do Artesão, som ligger inom 3 km från boendet respektive 1 km bort.